Приватна жіноча консультація

Довідник: Захворювання

Запалення матки ( метрит)

Будова матки
Матка складається з трьох шарів - слизової оболонки, м'язового шару і очеревини. Запальний процес може виникнути як в одному з цих шарів, так і одночасно у всіх трьох. Супроводжується запалення матки досить часто  із запаленням сусідніх із нею органів - маткових труб, яєчників.

  Причини
Запалення матки може бути викликано абортами, ускладненими пологами, хронічними запаленнями піхви, яєчників, маткових труб, хронічними венеричними захворюваннями.

  Ендометрит

Ендометрит - запалення слизової оболонки матки. Найчастіше цей вид запалення матки виникає у жінок з ускладненими абортами та пологами, якщо асептики і антисептики під час втручання були застосовані неправильно. Такий вид зараження виникає останнім часом вкрай рідко, що пов'язано з легалізацією абортів і грамотним використанням антисептичних засобів. Оскільки слизова порожнини матки безпосередньо прилягає до м'язового шару, запальний процес з ендометрію дуже швидко переходить на м'язевий шар матки. У таких випадках виникає метро-ендометрит. Ендометрит призводить до дискомфорту і болю в низу живота, попереку і крижах, до розладу менструального циклу, непліддя та в результаті -невиношування вагітності. У запущених випадках цей вид запалення матки може спровокувати онкологічні процеси, тому навіть якщо наявність захворювання не викликає ніякого дискомфорту, воно все одно вимагає обов'язкового лікування.
 Запальний процес з слизової оболонки матки і м'язового шару може поширитися по поверхні слизової оболонки в маткові труби (сальпінгіт) або по лімфатичних і судинним шляхах в навколоматкову клітковину, очеревину матки, венозні сплетення малого тазу. В останньому випадку мікроорганізми можуть проникнути в загальне кровоносне русло і завдати серйозної шкоди здоров'ю жінки

  Сальпінгіт, аднексит, сальпінгоофорит

Сальпінгіт (запалення маткових труб) найчастіше виникає тоді, коли інфекція проникає в труби з порожнини матки. Рідше труби можуть інфікуватися і іншими шляхами. Наприклад, через кров, при грипі скарлатині, туберкульозі, карієсі зубів і т. п..
 Також до запалення придатків можуть призвести захворювання сусідніх з придатками матки органів - апендикса, кишківника, сечового міхура. Запальний процес в маткових (Фалопієвих) трубах призводить до деформації труб і порушення їх прохідності.  Запальний процес в трубах досить часто поєднується із запаленням яйників. У цих випадках говорять про запалення придатків матки (аднексит). Саме непрохідність маткових труб, до якого призводять запальні та інфекційні захворювання, найчастіше стає причиною жіночого непліддя і як правило не піддається консервативному лікуванню.Тільки в дуже рідких та не запущених випадках можна очікувати позитивний результат від консервативного лікування. В інших випадках показане лапароскопічне або інші методи лікування( інсемінація, допоміжні репродуктивні технології )
 Після перенесеного запального процесу придатків матки нерідко спостерігаються серйозні функціональні порушення жіночої статевої сфери (маткові кровотечі, непліддя та ін.)
 Тривало існуюче хронічне запалення придатків матки несприятливе і в онкологічному плані. Йдеться про можливість виникнення злоякісної пухлини в результаті тривалого подразнення. Найчастіше процес торкається одночасно і яйників і придатків, В такому випадку захворювання називається сальпінгоофоритом.

 Запам"ятайте декілька простих правил: слідкуйте за станом свого здоров"я, регулярно відвідуйте свого гінеколога, уникайте переохолоджень та  користуйтесь презервативами коли це необхідно. Ці прості поради допоможуть Вам зберегти  репродуктивне здоров"я в належному стані якнайдовше і всі перелічені вище захворювання вам будуть просто нецікаві.

  Записатись на прийом та відвідати гінеколога можна скориставшись телефонами меню   " КОНТАКТИ" або вибравши " ЗАПИС НА ПРИЙОМ". 

Читати про інші запальні захворювання

Аденоміоз
Аднексит 
Вульвіт 
Вульвовагініт
Кольпіт
Лікування вагініту
Цервіцит
Цистит
Ендометрит

Наверх