Приватна жіноча консультація

Довідник: Захворювання

Аденоміоз

Аденоміоз відноситься до того розряду захворювань, які не змінюють життя жінок радикальним чином. Але якість життя аденоміоз, безумовно, погіршує. А тепер про це захворювання детальніше.


 
  Аденоміоз або ендометріоз?
 Аденоміоз - патологічний запальний гормонозалежний процес, що є частиною ендометріозу. Локалізація  аденоміозу обмежується порожниною матки, проявляється попаданням і розростанням в м'язевому шарі матки  внутрішнього, функціонального шару- ендометрію. Саме із-за розростання і поширення в інші органи тканини ендометрію порушується вироблення гормонів, з'являються болі, набряк ураженої ділянки, знижується імунітет.
 Як правило, аденоміоз зявляється у жінок, яким за 35 років, але не завжди, іноді зустрічається і вроджений аденоміоз. Точні причини виникнення хвороби ученим доки не відомі, але, швидше за все його поява пов'язана із загальним старінням організму і послабленням гормонального і імунного статусу.
 Виникненню аденоміозу можуть сприяти хірургічні втручання або маніпуляції а також  запальні процеси жіночих статевих органів.

 ВАЖЛИВО ЗНАТИ! Окрім дискомфорту та ПМС аденоміоз може стати причиною серйозніших змін в жіночому організмі.

    Як розпізнати аденоміоз?
 Ознаки аденоміозу можуть бути різними, і характерними не лише для цього захворювання:
- дискомфорт і болі в області малого тазу і попереку;
- збої менструального циклу;- рясні, хворобливі менструації;
- виражений передменструальний синдром (ПМС);
- темно-коричневі "дьоготьоподібні" виділення з піхви за декілька днів до і деякий час після менструації;
- болі під час статевого акту.

 Окрім явних ознак аденоміозу на огляді гінеколог може виявити зміни форми і величини матки.


 ВАЖЛИВО ЗНАТИ: аденоміоз часто стає причиною непліддя

    Від чого буває?
 Як вже говорилося вище, причини виникнення аденоміозу досі точно не відомі. Проте, згідно з багаторічними спостереженнями гінекологів, аденоміозом найчастіше страждають жінки,  які переносять постійні емоційні і фізичні стресові навантаження; ті, які ведуть напружений спосіб життя, жінки з генетичною схильністю до цього захворювання, а також що зловживають солярієм або перебуванням під сонцем. Окрім цього, аденоміозу більше схильні жінки, що перенесли аборти, вишкрібання, механічні травми шийки матки, хірургічні втручання порожнини матки.

    Як діагностувати?
 Окрім клінічної картини, яку змальовує пацієнтка, що звернулася до гінеколога, для постановки точного діагнозу важливий ще ряд процедур. При підозрі на аденоміоз гінеколог повинен зробити діагностичний огляд, зробити кольпоскопію (дослідження стану шийки матки), дослідити органи малого тазу методом УЗД, взяти мазки. При виявленні аденоміозу не виключено також відвідування ендокринолога, терапевта, гастроентеролога, для виявлення протипоказань до прийому тих або інших ліків.

   Як лікувати аденоміоз? 
 У сучасній гінекології існує три методи лікування  аденоміозу - хірургічне, консервативне і електрокоагуляція. Консервативне лікування може тривати 2-3 місяці і припускає терапію медикаментами, яке покликане відновити нормальну роботу гормональної і імунної систем.
 Хірургічний метод лікування аденоміозу допомагає видалити наявні вогнища локалізації захворювання і відновити нормальну анатомічну будову матки. Відновний період після хірургічної операції складає декілька днів, впродовж яких пацієнтка знаходиться в стаціонарі під наглядом лікарів. Після операції пацієнтка повинна консультуватися з лікарем-гінекологом раз на тиждень. Ефективність хірургічного втручання залежить від ступеня важкості аденоміозу - чим більша площа ураження, тим складніша операція.

До сучасних методик лікування аденоміозу можна віднести електрокоагуляцію. Це метод, що має на метіі видалення вогнищ аденомиозу за допомогою електричного струму. Під час електрокоагуляції пацієнтці роблять анестезію.

ФАКТ: відновлення нормального менструального циклу після лікування настає через 4 - 6 тижнів. Сучасні гормональні засоби при належному застосуванні абсолютно безпечні для усього організму і не викликають побічних ефектів. 

    Як запобігти аденоміозу?
 Головною профілактикою аденоміозу можна загалом назвати здоровий спосіб життя, а зокрема:
- регулярні огляди у гінеколога;
- уміння уникати стресів;
- своєчасний і регулярний відпочинок;
- йога, масаж, інші релаксаційні процедури і техніка;
- помірне споживання ультрафіолету;
- уважне відношення до свого здоров'я, особливо до жіночої статевої сфери.

 Наостанок відмітимо, що виконання вищеперелічених рекомендацій дозволить Вам уберегтися не лише від аденоміозу, але і від інших болячок. Бажаємо вам міцного здоров'я! Відносно вибору методу лікування рекомендуємо консультуватися у спеціалістів нашого центру.

Записатись на прийом до лікаря можна за телефоном:

                                              067 745 60 05


Перейти до розділу:
Захворювання
Діагностика
ЛікуванняНаверх