Приватна жіноча консультація

Довідник: Захворювання

Вульвіт


  Чистота - запорука здоров'я. А ось відсутність особистої гігієни може стати початком майбутніх гінекологічних захворювань, які часто призводять до непліддя. Щодо такого захворювання як вульвіт ці слова більш ніж справедливі ...

       Що таке вульвіт?
  Вульвіт - запалення зовнішніх статевих органів; часто поєднується з вульвовагінітом. Вульвіт може виникнути з причини механічних пошкоджень, хімічного впливу або інфекцій. Вульвіт може бути первинним, він виникає частіше у дівчаток і жінок похилого віку. Це пов'язано з анатомо-фізіологічними особливостями організму у дівчаток і з фізіологічними змінами слизової піхви в літньому віці.
 У жінок репродуктивного віку частіше зустрічається вторинний вульвіт, що виникає на тлі запальних захворювань статевих органів (кольпіт, ендоцервіцит та ін)

    Як протікає вульвіт?
 Захворювання за симптомами схоже з іншими хворобами статевих органів, наприклад вульвовагінітом, кольпітом. При вульвіті   відчувають сильний дискомфорт, біль, свербіж і печіння в ділянці статевих органів, які особливо турбують при ходьбі, сечовипусканні, під час статевого акту. Шкіра і слизова вульви червоніють, клітор і малі статеві губи набрякають. Іноді при вульвіті на зовнішніх статевих органах утворюються великі ерозії та виразки, які при загоєнні можуть деформувати структуру органів і ускладнювати інтимне життя. Пахові лімфатичні вузли при гострому вульвіті можуть збільшуватися. Часто вульвіт супроводжується виділеннями. При ураженні вульви кишковою паличкою виділення водянисті, жовто-зелені з неприємним запахом, при стафілококовому ураженні - густі, жовто-білі. Якщо причина вульвіту - грибок, з'являються білі нальоти.

  У дітей раннього віку, які перенесли вульвіт, можуть утворитися зрощення малих статевих губ - синехії. Надалі синехії можуть стати причиною порушення статевого життя і репродуктивної функції.

   ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! При несвоєчасному лікуванні захворювання може перейти в хронічну форму, яке протікає з частими рецидивами.

    Що викликає вульвіт?
 У дівчаток причиною вульвіту часто стає гельмінтоз (гострики) (до 40% випадків), на другому місці недотримання правил інтимної гігієни, іноді захворювання виникає через наявність вірусної інфекції, що передається від матері до дитини під час пологів або контактно-побутовим шляхом. Вульвіт у дівчаток також може викликатися стафілококами, стрептококами, кишковою паличкою.

  Як уже говорилося раніше, у дорослих найчастіше зустрічається вторинний вульвіт. Вторинна форма вульвіту може бути викликана грибками роду Candida, а також збудниками прихованих інфекцій - трихомонадами, гонококами, хламідіями та ін..

  Розвиткові вульвіту сприяють цукровий діабет, дерматози, гіповітаміноз, ожиріння, гіпофункція яєчників, запальні захворювання, механічні, термічні і хімічні впливи, недотримання особистої гігієни та гігієни статевого життя, носіння синтетичної білизни.

     Як діагностувати вульвіт?
 Діагноз «вульвіт» може бути поставлений гінекологом на підставі анамнезу, клінічної картини і гінекологічного огляду. На додаток можливе проведення бактеріоскопічного і бактеріологічного досліджень, при необхідності - вагіноскопіі.

    Як лікувати вульвіт?
 Щоб вилікувати вульвіт, потрібно усунути його причину і зняти запальний процес. Вульвіт, викликаний грибками роду Candida, гонококами, мікобактеріями туберкульозу або прихованими інфекціями (трихомонадами, хламідіями) лікар призначає терапію, спрямовану на боротьбу з конкретним мікроорганізмом.
  Оскільки причиною дитячих вульвітів часто є гельмінтоз, то в цих випадках доцільна терапія протиглистними препаратами.
  При вульвітах, викликаних стафілококами, стрептококами і кишковою паличкою антибіотики краще призначати місцево, у вигляді мазей і кремів. Для зняття запалення, дезінфекції використовують ванночки з відварами трав. Дітям обов'язково призначають десенсибілізуючу терапію (антигістамінні засоби, препарати кальцію). При гострій формі вульвіту дитині необхідний постільний режим.
  При наявності супутніх захворювань (діабет, цистит, алергія) обов'язково їх паралельне лікування.
  Варто відзначити важливість загальнозміцнюючих засобів при лікуванні вульвітів - вітамінів, імуномодуляторів, пробіотиків і т.д. Дуже важлива також здорова дієта з виключенням харчових алергенів, гострих, солоних і борошняних страв і включенням кисломолочних продуктів, овочів, фруктів і зелені.

  ВАЖЛИВО ЗНАТИ! В період лікування жінкам слід утриматися від статевого життя та вживання алкогольних напоїв.

    Як уникнути вульвіту?
 Профілактика вульвіту полягає в дотриманні правил гігієни тіла і статевої сфери, в лікуванні будь-яких хронічних захворювань, особливо обмінно-ендокринних, а також запальних захворювань жіночої статевої сфери. Важливу роль в профілактиці вульвіту відіграє стійкий імунітет, а значить здорове харчування і помірні фізичні навантаження.

  Фахівці нашого центру  готові допомогти Вам щодня з 9:00 до 18:00. Ми бажаємо вам міцного здоров'я!

  Записатися на прийом можна за телефонами реєстратури:   067 745 60 05                               

      Читати про інші запальні захворювання


Наверх