Приватна жіноча консультація

Довідник: Захворювання

Викидень ( невиношування вагітності )

Викидень або невиношування вагітності - самовільне переривання вагітності в терміні до 37 тижнів. Якщо переривання відбувається до 22 тижнів, говорять про викидень або мимовільний аборт. Переривання в більшому терміні називають передчасними пологами. Потрібно відзначити, що близько половини викиднів трапляється у першому триместрі вагітності. На сьогоднішній день невиношуваністю страждає кожна четверта жінка репродуктивного віку. Причому у однієї  і тієї ж жінки  викидень може відбутись кілька разів. Відомі випадки, коли після 10-ти і більше неблагополучних вагітностей жінка таки народжувала здорового малюка.

 Достовірно відомо, що: невиношування вагітності не завжди пов'язане зі станом здоров'я жінки. За статистикою 10-15% всіх вагітностей закінчується їх мимовільним викиднем. Навіть при ЕКЗ або штучному заплідненні  (при дотриманні всіх необхідних заходів обережності) природа іноді позбавляється від ембріона з якихось відомих тільки їй причин.

 Причини невиношуваності

 Існує кілька основних груп, на які можна розділити причини невиношування. Це імунні, гормональні, генетичні,  інфекційні, психологічні та соціально-біологічні причини, вади розвитку статевих органів, захворювання крові іт.п. Крім перерахованих причин, про які детальніше мова піде нижче, існує небезпека викидня через вплив на плід хімікатів, радіації, випромінювання, медикаментів, важких фізичних навантажень, зайвої сексуальної активності.

 Інфекційні. Різні віруси і бактерії (хламідії, трихомонади, уреаплазми, мікоплазми, вірус простого герпесу, цитомегаловірус, токсоплазма, інші інфекції, вірус грипу) призводять до ураження плода і його оболонок, що в свою чергу може призвести до викиднів, ускладнень при пологах і патології у майбутньої дитини.

 Генетичні. Аномалії хромосом у батьків і найближчих родичів можуть призводити не тільки до переривання вагітності, але і до виникнення різної патології у потомства. Тому парам, у яких було два випадки переривання вагітності і більше, необхідно пройти медико-генетичне обстеження для оцінки репродуктивної функції і цитогенетичне дослідження крові.

 Ендокринні. Зміни функції яєчників, наднирників, щитовидної залози та інших залоз внутрішньої секреції у жінок призводить до порушення вироблення спеціального гормону вагітності - прогестерону, а також неадекватного перетворення слизової матки, яка стає нездатною забезпечити розвиток ембріона.

 Повязані із захворюваннями крові, зокрема тромбофілія - ​​це схильність до більш швидкого згортання крові, що впливає на порушення імплантації (прикріплення плідного яйця), що може призвести до мимовільного викидня.

Патологія матки. Вроджені вади розвитку матки, рубцеві зміни слизової ендометрію після внутрішньоматкових втручань і особливо абортів. Подібні захворювання можуть бути подолані за допомогою хірургічної корекції, медикаментозного лікування та фізіотерапії.

 Імунологічні. Проблема імунного невиношування вагітності  в наш час займає важливе місце серед подібних причин невиношування. Імунологи встановили неможливість благо приємного  виношування, якщо в крові майбутньої матері знаходиться велика кількість «шкідливих» антитіл, що призводить до підвищення здатності згортання крові, тромбозу дрібних судин плаценти і в кінцевому підсумку до загибелі плоду. Крім того, вадии серця, патологія нирок, артеріальна гіпертензія матері і медикаментозна терапія цих захворювань також може стати причиною мимовільного викидня.

 Психічні. Психологічні проблеми, стреси, фізичні травми цілком можуть спровокувати переривання вагітності.

 Соціально-біологічні. Місце проживання і спосіб життя безпосередньо впливають на перебіг вагітності. До соціально-біологічних факторів відносяться: важка фізична праця, зловживання курінням, алкоголем, наркотики, акліматизація, часті перельоти літаками, професійні шкідливості (радіація, вібрація, хімія, солі важких металів, пестициди та інше), вік до 16 та після 35 років і т.п.

 Достовірно відомо, що: при хромосомних чи генних  аномаліях у плода патологія вагітності може відбуватися вже з самого її початку, однак у більшості випадків викидні відбуваються до 11-того тижня вагітності. Гормональні порушення можуть викликати мимовільні аборти до 10-го тижня строку. Імунні фактори порушують перебіг вагітності як правило після 10 тижнів. При анатомічних аномаліях у матері викидень може відбутися як в першому, так і в другому триместрах вагітності.

 Профілактика та лікування загрози викидня

Щоб запобігти загрозі викидня або з'ясувати причини невиношування вагітності необхідно провести комплекс досліджень і лікувальних заходів не тільки жінці, але і її партнерові. Для цього подружжю слід звернутися до таких фахівців, як гінеколог, уролог, ендокринолог, генетик. Дослідження включають наступні тести:

• група крові та резус фактор;

• клінічний аналіз крові

• час згортання крові, протромбіновий час, вовчаковий антикоагулянт;

• сифіліс, ВІЛ, гепатит;

• антитіла до цитомегаловірусу, вірусу простого герпесу, токсоплазми, вірусу краснухи;

• мазок на флору з уретри і цервікального каналу;

• ступінь чистоти піхвових виділень;

• бактеріологічне дослідження матеріалу з уретри і цервікального каналу;

• цитологічне дослідження мазків шийки матки;

• гормональні дослідження: ФСГ, ЛГ, естрадіол, кортизол, прогестерон, пролактин, зв.Т3, зв. Т4, ТТГ, Анти-ТПО, СТГ, тестостерон, ДГЕА-S, 17-оксипрогестерон;

• антиспермальні антитіла;

• антифосфоліпідні антитіла;

• ПЛР-діагностика на хламідії, трихомоніаз, уреаплазму, мікоплазми, вірус простого герпесу, цитомегаловірус, токсоплазму, краснуху;

• HLA-типування подружжя.

Більшість перерахованих вище аналізів можна зробити у нас.

 Підстелити соломки

 Перед початком наступної вагітності в обов'язковому порядку необхідно провести комплексне лікування невиношування. Оскільки викидень є для жінки важким моральним випробуванням, психологічна допомога часто стає необхідним моментом для подальшої благополучної вагітності. Якщо ж зачаття відбулося, то на час індивідуального критичного періоду розвитку плоду (той відрізок часу, в який раніше відбувалися викидні) жінка повинна створити для себе оптимальні умови: спокійну обстановку, відпочинок, прийом рекомендованих лікарем медикаментів, постільний режим.

 Щоб не турбуватись про розвиток вже даної або запланованої вагітності звертайтесь за консультацією до наших фахівців, і частину Ваших турбот ми візьмемо на себе. Спостереження не буде обов'язком  а при Вашій активній участі та спілкуванні з Вашим лікуючим лікарем стане цікавим періодом пізнання нового життя.
Насамкінець бажаємо Вам удачі у  Ваших починаннях!

 Звертайтесь за консультаціями за телефоном:  067 745 60 05                                                                            
                              

Наверх