Приватна жіноча консультація

Довідник: Захворювання

Гормональні порушення

Бути жінкою - щастя, бути здоровою жінкою - велика удача. Така удача можлива тільки при збалансованому гормональному фоні, який залежить від чотирьох головних гормонів, що відповідають за репродуктивну функцію жінки - естрогену, прогестерону, тестостерону і пролактину. Якщо кількість одного з цих гормонів виходить за рамки норми, в організмі виникає дисбаланс, що призводить до захворювань і порушує психологічний стан жінки. Міома матки і безпліддя, полікістоз і ожиріння, порушення циклу і надмірний ріст волосся - всі ці захворювання є свідченням і наслідками гормонального дисбалансу.

  Чому гормони ""скачуть" ?

Щоб гормональний фон був у нормі, жінка повинна дотримуватися багатьох умов, іноді об'єктивно несумісних з сучасним життям. З причинами гормонального дисбалансу ми стикаємося по сто разів на дню.

  Серед них:

 - Перевтома та навіть хронічна втома (у наш вік жінка йде в ногу з чоловіком, забуваючи,  що жіночий організм все таки слабший за чоловічий і на такі навантаження не      розрахований);
 - Погана екологія;
 - Порушений режим харчування і сну;
 - Спадковість;
 - Ранній початок статевого життя;
 - Хронічний стрес,  і багато інших причин

    Естроген
 Естроген - головний жіночий гормон. Саме він впливає на статеве дозрівання у дівчаток, контролює ріст і роботу матки, відповідає за стан ендометрію і підготовку статевих органів до вагітності. Від естрогену залежить робота інших систем організму. Цей гормон необхідний для захисту судин від надлишків холестеринових бляшок, що викликають атеросклероз; відповідає за водно-сольовий обмін в клітинах, зволожує шкіру, контролює діяльність сальних залоз. Міцні кістки, з достатнім вмістом кальцію і фосфору теж завдячують естрогену. Дисбаланс цього гормону призводить до ендометріозу, пухлин молочних залоз і матки, ерозії шийки матки, зниженню лібідо, погіршенню кольору шкіри,  ожирінню, остеопорозу, депресивних станів і вегетативним розладам, припливам, підвищенню артеріального тиску та ін.

    Прогестерон
 Прогестерон фахівці називають гормоном вагітності, так як багато в чому саме від рівня його вмісту залежить, чи зможе жінка стати мамою. Цей гормон впливає на настрій жінки, стан її сальних і молочних залоз. Низький рівень прогестерону може бути наслідком чи свідоцтвом наявності запальних захворювань, відсутності овуляції, він також може стати причиною маткових кровотеч, хворобливих або болючих менструацій, поганого настрою (та депресій), деяких захворювань молочних залоз, висипань на шкірі. А при вагітності знижений вміст прогестерону здатен спровокувати викидень. Поганим є і дуже високий вміст прогестерону - це може стати причиною порушень менструального циклу, ниркової недостатності і кісти жовтого тіла.

    Тестостерон
 Тестостерон вважається основним чоловічим гормоном, але  він є наявним в нормі в певній кількості і у жінок, і відповідає за сексуальний потяг. Якщо тестостерону в організмі мало, то може виникнути ниркова недостатність, порушення менструального циклу і роботи сальних залоз. Підвищений вміст тестостерону також призводить до порушень циклу та безпліддя. Надлишок тестостерону може говорити про наявність у жінки пухлини. Ознаками високого тестостерону є зокрема підвищення оволосіння за чоловічим типом ( на верхній губі та підборідді, навколо ареоли молочної залози, по білій лінії живота, область гомілок та стегон), низький  тембр голосу. Вираженість цих ознак залежить від кількості надлишкового рівня гормону в крові.

    Пролактин
 Пролактин стимулює ріст і розвиток молочних залоз, відповідає за утворення молока у жінки, він також регулює водно-сольовий обмін в організмі. Для вироблення пролактину важливий здоровий сон, фізичне навантаження і інтимна близькість. За рахунок цих факторів поповнюються запаси пролактину і налагоджуються інші, залежні від нього, гормональні процеси. Дисбаланс пролактину веде до порушень в репродуктивній системі: збивається цикл менструацій, настає безпліддя, знижується лібідо.

    Діагностика та лікування
 Діагностикою та лікуванням гормональних порушень займається гінеколог або гінеколог-ендокринолог. Виявити вміст гормонів можна за допомогою аналізів крові в різні дні циклу, а для дослідження причин гормонального дисбалансу використовуються УЗД, гістероскопія і лапароскопія, комп'ютерна томографія головного мозку і дослідження очного дна. Вирішити проблеми в більшості випадків можна за допомогою грамотної гормонотерапії. Курс лікування допомагає усунути симптоми захворювання, відновити репродуктивну систему і запобігти рецидивам.

    Гормональна гармонія
 Естроген, прогестерон, тестостерон і пролактин злагоджено працюють в організмі тільки за умови спільної взаємодії. Це можна порівняти з автомобілем який буде їхати тільки при наявності усіх колес, і при відсутності одного - рух припиняється - отже, якщо кількість одного з гормонів виходить за рамки норми, порушується цілісний баланс, і приходять різноманітні захворювання.

 Пам'ятайте, що гормональний фон жінки - це запорука її довгої краси і молодості. Бережіть і цінуйте те  що отримали в подарунок від народження.

 Якщо Вам знайомі деякі вищеперераховані захворювання чи Вас турбують деякі вказані симптоми- не зволікайте із консультацією зі спеціалістом та пам"ятайте, що керуючись основним принципом медицини - " краще попередити хворобу, ніж потім її лікувати" -  Ви забезпечите успішність свого лікування.   

 Записатись на прийом можна за телефонами:  067 745 60 05
                                                                                Читати про інші гормональні порушення:
 

 • Аменорея
 • Аденоміоз
 • Гіпертонус матки
 • Дисфункція ячників
 • Дисфункційна маткова кровотеча
 • Ендометріоз
 • Захворювання шийки матки
 • Кіста ячника
 • Коричневі виділення
 • Мамологія
 • Міома матки
 • Маткова кровотеча
 • Непліддя
 • Олігоменорея
 • Опсоменорея
 • Порушення менструального циклу
 • Полікістоз

Наверх