Приватна жіноча консультація

Довідник: Захворювання

Ендометрит

Ендометрит - це запалення слизової оболонки матки, що виникає, як правило, на тлі грибкових, вірусних і бактеріальних інфекцій. Однак причиною можуть послужити і перенесені операції або важкі пологи, які механічно порушили природний захист жіночої репродуктивної системи і послабили імунну систему організму.

  В залежності від походження ендометриту виділяють його кілька типів: туберкульозний, гонорейний, бактеріальний  і неспецифічний.
  Факторами ризику розвитку захворювання вважаються:
     • важкі пологи
     • аборти і внутрішньоматкові маніпуляції
     • ослаблений імунітет
   Крім того, ризик виникнення хвороби підвищують ще й хронічний стрес або перевтома, а також не дотримання правил особистої гігієни, що послаблює організм і робить його більш схильним інфікуванню.

  При ендометриті інкубаційний період становить 3-4 дні з моменту зараження, після чого з'являються симптоми гострої форми захворювання, до яких відносять:
 • болі внизу живота
 • маткові кровотечі
 • гнійні виділення
 • різке підвищення температури і озноб

  Такий стан тримається від тижня до десяти днів, і якщо в цей час не буде проведено адекватне лікування, то відбувається перехід гострої форми ендометриту в хронічну. Це викликає структурні зміни слизової оболонки матки і може призвести до її атрофії (відмирання), розростанню, утворенню кіст і поліпів. У зв'язку з чим можливі порушення менструального циклу, невиношування вагітності та непліддя. Крім того, одним з ускладнень вважається міоендометрит, коли через особливо сильний запальний процес уражається не тільки слизова, але і м'язова тканина матки.
 Уникнути небажаних наслідків ендометриту допоможе тільки своєчасне звернення до фахівця, оскільки ефективне лікування може бути призначене тільки лікарем після проведення необхідних лабораторних досліджень.

    Лікування ендометриту
 Лікування ендометриту починається з аналізу скарг і загального огляду, в тому числі бімануального       ( дворучного),  після чого проводиться гістологічне дослідження зіскобу ендометрію. Якщо ці заходи підтверджують діагноз, то в залежності від стадії захворювання та індивідуальних особливостей пацієнтки підбирають прийнятний метод терапії.
 Для лікування ендометриту гострої форми необхідно застосування антибактеріальних засобів, а також терапії, спрямованої на зміцнення імунітету. Хронічні форми часто викликані функціональними порушеннями, у зв'язку з чим лікувальні заходи зазвичай носять відновлюючий характер. При цьому використовується:

  • циклічна гормонотерапія
  • фізіотерапія
  • магнітотерапія
  • ультразвук в імпульсному режимі
  • лазеротерапія      

 

  Оскільки хронічний ендометрит викликає утворення поліпів у слизовій оболонці матки, також необхідним може стати її очищення шляхом вискоблювання. Після такого методу зазвичай призначаються протизапальні засоби.
  Профілактика даного захворювання полягає в уважному ставленні до свого здоров'я: дотриманні норм особистої гігієни і регулярних оглядів гінекологом. Постійні консультації з фахівцями дозволяють виявити хворобу вже на ранній стадії а, значить, полегшити лікування ендометриту, запобігти переходу в хронічну форму і попередити ускладнення.   Не варто займатися самолікуванням, оскільки лише професійний підхід і врахування індивідуальних особливостей організму дозволяє добитися якнайкращих результатів.

Читати про інші запальні захворювання:

 Аденоміоз
 Аднексит
 Вульвіт
 Вульвовагініт
 Запалення матки
 Кольпіт
 Лікування вагініту
 Цервіцит
 Цистит  

   Запис на прийом до гінеколога за телефоном        067 745 60 05 

Наверх