Приватна жіноча консультація

Довідник: Захворювання

Бактеріальний вагіноз або дисбактеріоз піхви

Значення нормальної мікрофлори піхви настільки велике, що при її порушенні лікарі ставлять під сумнів захист всієї репродуктивної жіночої системи в цілому...

 Три імені однієї проблеми.

 Бактеріальний вагіноз або дисбактеріоз піхви, дисбіоз  - це порушення мікрофлори піхви, що виявляється рясними сіруватими виділеннями з неприємним запахом риби. При дисбактеріозі характерні відчуття свербіння, печіння під час статевого акту, можливо подразнення вульви. В деяких випадках, особливо на самому початку бактеріальний вагіноз взагалі ніяк не  турбує хворих.

  ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! При появі ознак дисбактеріозу -головне не займатися самодіагностикою і самолікуванням.  Якщо Ви не лікар-гінеколог, то можете просто помилитися в діагнозі.

      Це заразно?
 Дисбактеріоз піхви не є інфекцією, що передається статевим шляхом. У нормі в жіночій піхві в достатній кількості живуть необхідні  молочнокислі бактерії (Lactobacillus acidophilus - лактобактерії або палочки Дедерлейна). Ці мікроорганізми виробляють багато активних речовин, що захищають мікрофлору піхви: молочну кислоту, перекис водню, лізоцім. Дисбактеріоз з'являється тоді, коли кількість лактобактерій критично зменшується і їх місце займається іншими бактеріями - умовно-патогенними. Ці бактерії, що викликають захворювання, поселяються в піхві тільки при зниженому імунітеті.
 Найчастіше бактеріальним вагінозом хворіють жінки після 35 років, хоча це, звичайно, не закон, як і багато інших хвороб дисбактеріоз піхви молодшає. Крім того, це захворювання набуває все більшого поширення. Причому причини такої поведінки дисбіозу вченим досі не зовсім зрозумілі.Без сумніву, звичайно, має значення ранній початок статевого життя , часта зміна статевих партнерів, безконтрольне вживання медикаментозних засобів місцевої дії під час самолікування та інші причини.

  ЦЕ ВАЖЛИВО! Від дисбактеріозу всього один крок до вагініту або кольпіту (запалення піхви), цервіциту (запалення шийки матки), уретриту (запалення сечоводу) або до циститу ...

     Фактори ризику

 Щоб почався дисбактеріоз піхви вже досить зниження імунітету, правда, цю причину встановити, як правило, непросто. Крім цього виділяють наступні чинники ризику виникнення бактеріального вагінозу:
  - Дисбактеріоз кишківника;
  - Лікування антибіотиками;
  - Нераціональне харчування (виключення з раціону молочно-кислих продуктів);
  - Носіння синтетичного білизни;
  - Стрес;
  - Часте використання гігієнічних прокладок або тампонів та інші.

  ЦЕ ВАЖЛИВО! Дисбактеріоз може стати однією з причин викидня, народження недоношеної дитини і розвитку у неї  інфекційних ускладнень після пологів.

    Діагностика  

Колонії Gardnerella vaginalis в вагінальному мазку під мікроскопом

 Картину бактеріального вагінозу можна визначити по наявності виділень, зниженню кислотності піхви і змінам в мазку.Для цього існують певні види лабораторних досліджень та тестів, які відомі вашому лікуючому лікарю. При дисбактеріозі піхви в мазку практично відсутні молочнокислі бактерії, але знаходиться безліч інших видів бактерій - умовно-патогенних. Крім мазка пацієнтці обов'язково необхідно провести діагностику статевих інфекцій і посів вмісту піхви. Ці аналізи дозволяють з'ясувати, які збудники змінили мікрофлору і визначити чутливість бактерій до антибіотиків. Взяти матеріал для аналізів можна за один огляд у гінеколога- це нескладна і необтяжлива процедура.

  Отже, ось перелік необхідних досліджень:
   - Гінекологічний огляд;
   - Мікробіологічне лабораторне дослідження піхвового мазка;
   - ПЛР-аналізи на ІПСШ ( інфекції, що передаються статевим шляхом)
   - Посів виділень на склад мікрофлори.

    Лікування
 Лікування бактеріального вагінозу проходить в два етапи. Спочатку необхідно усунути хвороботворні і умовно-патогенні бактерії, потім заселити піхву лактобактеріями. З хвороботворними мікроорганізмами можна впоратися за допомогою піхвових свічок, таблеток або гелів з різними антибіотиками або антисептиками. Ліки повинні підбиратися індивідуально залежно від результатів аналізу конкретної пацієнтки. На другому етапі терапії дисбактеріозу піхви призначають препарати лактобактерій в поєднанні з дієтою, що включає кисломолочні продукти або інші продукти, що підвищують кислотність. Можливо, лікар вважатиме за потрібне провести заходи по підвищенню імунітету. Лікування дисбіозу, як правило, займає 3 тижні. Після курсу терапії роблять контрольний огляд і повторюють аналізи. Про лікування можна судити з припинення виділень з піхви, зникнення характерного запаху і нормалізації піхвового мазка.

  УВАГА !  Якщо Вам не подобається характер виділень старайтесь не затягувати візит до лікаря.Як правило ці стани самі собою не ліквідовуються, а просто переходять в хронічну форму або так зване носійство.

 
 Записатися на прийом чи консультацію до гінеколога  можна за телефоном
   067 745 60 05  

  Не відкладайте свій візит на завтра - зробіть це вже сьогодні, адже від цього залежить успішність Вашого лікування!

Наверх