Приватна жіноча консультація

Довідник: Захворювання

Анембріонія

АНЕМБРІОНАЛЬНА ВАГІТНІСТЬ

 Анембріонія - патологія вагітності, при якій всередині плідного яйця відсутній ембріон. При цьому ембріон не сформувався або зупинився в розвитку на самих ранніх стадіях. Часто анембріонією називають ще завмерлу або недорозвинену вагітність. Як правило, про анембріонію кажуть, якщо вагітність порушується до 6-го тижня.

 Важливо знати, що: зазвичай анембріонія - явище випадкове, у більшості жінок в подальшому наступає нормальна вагітність.  

 Симптоми  
  Анембріонія часто протікає безсимптомно, всі ознаки звичайної вагітності: токсикоз, збільшення матки, набухання молочних залоз, відсутність менструації, зберігаються. Патологію вдається виявити на плановому ультразвуковому дослідженні, коли  візуалізується  відсутність ембріона в плодовому яйці або ранню зупинку його розвитку. Мимовільний викидень іноді є наслідком анембріонії.

 Причини анембріонії
    Причини анембріонії ще не до кінця зрозумілі вченим. Вважається, що найбільш часто вагітність порушується з генетичних причин. Так, якщо спочатку батьки мають неправильний хромосомний набір, вагітність не може закінчитися благополучно. Невдале поєднання батьківських генів також веде до невдачі. Приміром, вагітність, що виникла на основі комбінації «здорова яйцеклітина + патологічний сперматозоїд» або «здоровий сперматозоїд + хвора яйцеклітина» приречена на загибель в переважній більшості випадків.
 
 Інші причини:  

• ураження ембріона гострими вірусними або бактеріальними інфекціями на ранній стадії вагітності, запальний процес;
• вплив радіації або токсичних речовин на етапі закладки плоду;
• гормональні порушення;
• шкідливі звички: куріння, вживання алкоголю або наркотиків;

  Діагностика анембріонії

  УЗ СОНОГРАМА: анембріонія 

  Достовірна діагностика анембріонії можлива при комбінованому підході. Гінекологічний огляд може встановити невідповідність розмірів матки до терміну вагітності. Так матка при анембріонії завжди менших розмірів, ніж вимагає передбачуваний термін. При ультразвуковому дослідженні малого тазу можна виявити відсутність серцебиття плоду або плідне яйце без ембріону. Гормональне дослідження крові підтвердить або спростує зупинку прогресивного зростання показників гормону вагітності ХГЧ (хоріогонічного гонадотропіну), характерного для нормальної вагітності.

 Лікування анембріонії  
  Єдиний вихід при анембріональній вагітності - її усунення. Іноді організм сам викидає плід, завдяки зміні гормонального фону. Якщо ж цього не відбувається, а вагітність ще не перевищує певних строків, то її переривають за допомогою медикаментозного аборту. Правда, в більшості випадків гінеколог таки рекомендує кюретаж (вишкрібання порожнини матки під загальним наркозом). Подальша тактика полягає в призначенні антибактеріальної терапії і препаратів, що скорочують матку. Через 1-2 тижні після даних заходів призначається контрольне УЗД для оцінки стану порожнини матки.   ВАЖЛИВО: анембріональна вагітність може настати у кожної жінки (за статистикою до 20% жінок стикаються з такою проблемою). Як не парадоксально, але це той самий випадок, коли немає лиха без добра. Природа сама подбає про здорове потомство, "відкидаючи", швидше за все, хворий і нежиттєздатний ембріон.  

 Вагітність після анембріонії
  На щастя, після однієї анембріональної вагітності переважна більшість жінок не мають проблем з настанням і виношуванням подальшої вагітності. Однак, парам з наявною в анамнезі анембріонією потрібно підходити до зачаття більш продумано і обережно. Так, наступну вагітність слід планувати не раніше, ніж через 3-6 місяців після попередньої невдачі., та попереднього консультування у лікаря генетика. (при відсутності такого спеціаліста - у гінеколога)  
 
 Перед зачаттям необхідно пройти наступні етапи підготовки:

• медичне обстеження, корекція виявлених відхилень;
• оздоровлення організму подружжя (збалансоване харчування, вітамінотерапія, виключення шкідливих факторів);
• психологічна допомога;

  ФАКТИЧНО
: до 90% пацієнток, що мали в минулому одноразову втрату вагітності, благополучно виношують і народжують здорових дітей.

  Якщо викидні траплялися 2 і більше разів, мова вже йде про звичне невиношування вагітності. В такому випадку подружній парі потрібно більш докладне обстеження і лікування.

  Запис на прийом за телефоном: 067 745 60 05

Наверх