Приватна жіноча консультація

Довідник: Захворювання

Аднексит

Запалення придатків (Аднексит)
Запалення придатків (маткових труб і яєчників) називається аднекситом. Запалення придатків(аднексит) небезпечний передусім можливим безпліддям. Збудниками запалення придатків (аднекситу) є стафілокок, стрептокок, кишкова паличка, мікобактерії туберкульозу, гонокок та інші бактерії.

Причини
Запалення придатків (аднексит) може бути спровокований перевтомою, купанням в холодній воді та ін. Процес запалення придатків пов'язаний з наявністю інфекції, яка потрапляє в придатки (яєчники, маткові труби), як правило, з відділів статевих шляхів, що пролягають нижче. Затягувати з лікуванням запалення придатків (навіть легко протікаючих вагінітів і вульвітів) не можна із-за можливих ускладнень.Симптоми
Запалення придатків (аднексит) проявляється болями в нижніх відділах живота, іноді - в поперековому або крижовому відділі хребта. При запаленні придатків (аднекситі) болі постійні, що періодично посилюються при менструації, фізичному навантаженні, статевому акті. Так само запалення придатків (аднексит) супроводжується серозними або гнійними виділеннями, що викликають подразнення і свербіж статевих органів; розладом менструального циклу. Гостре
запалення придатків (аднексит) супроводжується підвищенням температури тіла, ознобом, погіршенням здоров'я, головним
болем, нудотою.

Лікування.
Лікування запалення придатків (аднекситу) має бути комплексним. У хронічній стадії запалення придатків матки
антибактеріальне лікування проводиться за показами. Показана фізіотерапія, симптоматичне лікування, грязі.
Необхідність оперативного втручання може виникнути при гострій стадії запалення придатків.Запалення придатків у дівчат одне з найпоширеніших захворювань. Але не усі жінки відносяться до нього досить серйозно, тому часто це захворювання стає хронічним і  викликає різні ускладнення, одним з самих проблемних серед
яких є звичайно непліддя. Для того, щоб не зіткнутися з такими катастрофічними наслідками, треба як слід стежити за роботою усього свого організму, чітко дотримуватися правил профілактики і не затягувати з лікуванням.

Придатки матки і запалення придатків
Придатки матки - це яєчники і фаллопієві труби. Яєчник - є парним органом, розташованим в області малого тазу.
Величина і розміри якого в значній мірі  залежать від віку (в основному - 3 х 2 см). Він представляє з себою орган, де з'являються і дозрівають яйцеклітини і  виробляються жіночі статеві гормони.
Маткова або фаллопієва труба, також є парним органом, який виконує функцію  проведення яйцеклітини від яєчника в область матки. Це протоки завдовжки близько 10 см і з просвітом 2-4 мм, що тягнуться від матки до яєчників. Довжина
маткової труби складає близько 10-12 сантиметрів, просвіт труби коливається у різних жінок від 2 до 4 мм. Просвіт самої труби з одного боку сполучається з порожниною матки, а з іншої - відкривається черевним отвором в очеревинну
порожнину, біля яєчника. Тобто черевна порожнина через просвіт маткових труб, порожнина матки і піхва зв'язується із зовнішнім середовищем, тобто сюди у будь-який момент може потрапити інфекція. У цьому і небезпека, такого захворювання, як запалення придатків.

Чому може виникнути запалення придатків або аднексит
Запалення придатків матки (аднексит або сальпінгоофорит) - це запалення яєчників і труб матки. Проблема може
початися при поєднанні дії інфекції із сприяючими для цього чинниками, які знижують імунні функції організму.
Сприяючими чинниками запалення придатків можуть бути: перевтома, стреси,переохолодження (найчастіша причина),
порушення живлення (наслідок модних сьогодні дієт), регулярні великі крововтрати при менструації, різні захворювання (внутрішніх органів, інфекційні і так далі), ушкодження тканин статевої системи під час аборту, пологів або будь-яких інших внутрішньоматкових процесів. Інфекційним чинником можуть бути стафілококи, стрептококи, кишкова або навіть туберкульозна палички і інші хвороботворні бактерії і віруси, які при послабленні імунітету проникають в придатки матки і провокують запалення.

Як протікає запалення придатків ( аднексит)
Симптоми захворювання безпосередньо залежать від виду збудника інфекції і можливості організму жінки чинити йому який-небудь опір. Гонококи і туберкульозна паличка як правило викликають двостороннє запалення, стафілококи, стрептококи і кишкова паличка - зазвичай одностороннє.

Аднексит може протікати гостро і хронічно.

Гострий аднексит частіше виникає при гонококкового збудника, але може проявитися і від інших збудників. При цьому досить сильно піднімається температура, виникають сильні болі внизу живота, озноб, погіршення здоров'я. Якщо не вживати заходів і не лікувати такий стан, то гострий процес через 1-2 тижні повільно стихає і переходить в хронічну форму.

Хронічний аднексит або розвивається досить повільно із самого початку або є наслідком гострого перебігу захворювання. При такій формі загострення швидко змінюються світлими паузами(станом ремісії). Обострениявоспаления
придатків протікають, як правило, з невеликим підвищенням температури і не особливо сильними больовими відчуттями.Але болі постійні, що часом посилюються при менструації, фізичному навантаженні, статевому знесенні.
Виникають виділення, зачасту гнійні, зухвале роздратування і свербіж статевих органів, а також порушення менструального циклу. Частенько єдиним показником хронічного аднекситу є безпліддя.

Ускладнення запалення придатків
Грізне ускладнення аднекситу і запалення придатків - перехід запалення в черевну порожнину(перитоніт). При цьому піднімається температура, погіршується загальний стан організму, виникають постійні сильні болі внизу живота. Живіт сильно роздутий, із-за болю до нього не можна доторкнутися. Якщо не почати термінового правильного лікування, то жінка може загинути.
Іншим так само не менш грізним ускладненням запалення придатків є стійке безпліддя - результат поганої прохідності фаллопієвих труб. Це ж може відгукнутися появою трубної і черевної вагітності.
Ускладненням запалення придатків є також порушення менструального циклу.Лікування запалення придатків
Лікування аднекситу строго залежить від форми і типу захворювання. При гострому аднекситі завжди призначаються
антибіотики( звичайно тільки після проведення обстеження, що дозволяє точно визначити вірус або бактерію хвороби і встановити його резистентність, тобто чутливість до того або іншого антибіотика), при хронічному - антибактеріальне
лікування проходить вже за свідченнями. Як праивило призначаються фізіотерапевтичні процедури, лікарські препарати, які зміцнюють імунітет.
У разі появи перитоніту або утворення абсцесів(гнійників, обмежених капсулою) призначається оперативне втручання.
Після стихання гострих симптомів запалення(зазвичай не раніше, ніж через півроку) можна проводити санаторно-курортне відновлення.

Профілактика запалення придатків або аднекситу
Профілактика запалення придатків - це попередження абортів, потрібне лікування в післяпологовому часі або при інших внутрішньоматкових втручаннях. До того ж, жінкам необхідно обов'язково уникати переохолодження тіла, перевтоми, стресів і важкого фізичного навантаження.

Отже враховуючи всю серйозність захворювання радимо вчасно звертатись до лікаря за необхідною допомогою, яку компетентно буде надано нашими лікарями.
   
  Запис на прийом за телефоном: 067 745 60 05

Перейти до розділу:
Захворювання 
Діагностика
Лікування 

Наверх