Приватна жіноча консультація

Довідник: Захворювання

Гарднерельоз

Головне призначення жінки - материнство. Але деякі хвороби крадуть у жінок щасливий шанс стати мамою, наприклад, гарднерельоз.

ЗПСШ ( захворювання що передаються статевим шляхом)  або дисбактеріоз?

Гарднерельоз - захворювання сечостатевої системи, збудником якого є Gardnerella vaginalis. Не всі вчені схильні вважати гарднерельоз захворюванням, що передається статевим шляхом, деякі дослідники визначають його як дисбактеріоз піхви. У здорової жінки мікрофлора піхви заселена переважно лактобацилами - корисними молочно-кислими бактеріями, які в нормі є постійно присутніми. Також до складу нормальної мікрофлори в незначній кількості можуть входити Gardnerella vaginalis, Mycoplasma hominis та анаеробні бактерії. Коли при певних умовах баланс бактерій порушується, і число умовно-патогенних збудників починає рости в збиток лактобактеріям, то настає гарднерельоз., або по іншому цей стан ще називають- бак.вагіноз, тобто бактеріальний вагіноз або дисбіоз піхви.


  Симптоми у жінок Симптоми гарднерельозу у жінок це помірні, однорідні, водянисті, сірувато-білі виділення з піхви і неприємний рибний запах із зовнішніх статевих органів, почервоніння, свербіж і печіння, а також дискомфортні відчуття при статевому акті.


  Чоловічий гарднерельоз

 Оскільки гарднерельоз є дисбактеріозом піхви, чоловікам було б невірно ставити такий діагноз. І, тим не менш, збудники гарднерельозу можуть негативно вплинути і на чоловіче здоров'я, викликаючи зокрема уретрит, який проявляється печінням і болем при сечовипусканні, але ці явища швидкоплинні тому і не закінчуються зверненням пацієнта до спеціаліста, хоча це абсолютно не означає що наступило самовиліковування,- просто хвороба переходить в хронічну форму, а стан називається носійством.

  Зараження гарднерельозом

 Гарднерельоз не вважається венеричною хворобою. Але статевий фактор відіграє важливу роль в його набутті, оскільки за статистикою, гарднерельоз, частіше з'являється у жінок, що ведуть активне статеве життя і часто змінюють партнерів. Це обумовлено тим, що в результаті зміни статевого партнера зменшується частка лактобацил в мікрофлорі піхви. Одночасно зростає частка Gardnerella vaginalis, Mycoplasma hominis і анаеробних бактерій. До того ж, не захищаючись бар'єрними методами контрацепції, жінка ризикує отримати не тільки гарднерельоз, але й інші болячки.

  До інших факторів ризику належать:

  - Часті спринцювання без відповідного назначення лікарем  (знищує нормальну мікрофлора піхви);
 - Застосування протизаплідних засобів, що містять 9-ноноксинол;
 - Використання презервативів зі сперміцидним змащенням (9-ноноксинол);
 - Прийом антибіотиків;
 - Застосування вагінальних таблеток і свічок широкого спектру дії.

  Ускладнення гарднерельозу

 Думка про те, що гарднерельоз не приносить шкоди, давно застаріло. Зараз доведено, що це захворювання, якщо його не лікувати викликає запалення придатків матки, патологічні маткові кровотечі, впливає на виникнення жіночого непліддя, а також ускладнює перебіг вагітності та пологів, ініціює зниження ваги немовляти, появу пневмонії у новонародженого і післяродовий ендометрит у матері.

  Діагностика Збудники гарднерельозу - Gardnerella vaginalis, Mycoplasma hominis, Mobiluncus spp, Leptotrix  - в незначній кількості присутні в піхві більшості здорових жінок. Тому при діагностиці не настільки важливо виявити їх наявність. Найсуттєвіше визначити кількість умовно-патогенних бактерій, тому діагностика гарднерельозу заснована на клінічній картині і результатах загального мазка. І, тим не менш, не потрібно дивуватися, якщо лікар призначить і інші методи діагностики - ПІФ, ПЛР, посів - адже дуже часто гарднерельоз виникає на тлі прихованих інфекцій.

  Лікування

 Лікування гарднерельозу починається з придушення надлишкової кількості умовно-патогенних бактерій. Для цього застосовують спеціальні препарати: свічки, гелі або курс таблеток. Далі важливо заселити очищену мікрофлору корисними лактобактеріями. На цьому етапі пацієнтці прописують спеціальну дієту - біокефіри, йогурти, квашена капуста, препарати молочних бактерій, і, можливо, свічки.

 Лікування гарднерельозу під час вагітності можливо. Але має проводитися строго під спостереженням лікаря-гінеколога. Адже деякі препарати при вагітності протипоказані.

  До закінчення лікування рекомендується уникати статевих контактів без презервативу.

  ФАКТ: Гарднерельоз у чоловіків необхідно лікувати, тільки якщо він проявляється у вигляді очевидного запалення голівки статевого члена і крайньої плоті, або можливе лікування носійства профілактичними дозами препаратів.

  Профілактика гарднерельозу

 - Відмова від спринцювання;
 - Виключення застосування протизаплідних засобів, що містять 9-ноноксинол;
 - З неперевіреними партнерами тільки бар'єрна контрацепція;
 - Обережне застосування антибіотиків і вагінальних свічок широкого спектру дії  ( найкраще    дотримуватись схем, які призначає лікар);
 - Відмова від щоденних прокладок;
 - Носіння білизни з бавовни, повна відмова від синтетичної.

  ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!  Якщо Ви відчуваєте , що у Вас з'явилась потреба користуватись щоденними гігієнічними прокладками або турбують незначні  неособливі виділення,  чи відчуваєте незвичний дискомфорт в області зовнішніх статевих органів,- радимо пройти профілактичний огляд у гінеколога та перевірити свою мікрофлору на степінь чистоти  аналізом мазка на мікрофлору піхви. Таке обстеження у лікаря займає не більше 15 хвилин Вашого дорогоцінного часу і у разі хороших результатів обстеження збереже Вам гарний настрій та впевненість в собі.

   Записатись на обстеження можна за телефонами реєстратури: 067 745 60 05                                    

захворювання
діагностика
лікування 

Наверх