Приватна жіноча консультація

Довідник: Захворювання

Загин матки

Матка - основний репродуктивний жіночий орган, що складається з декількох шарів м'язів, розташовується в порожнині малого тазу. Матка складається з тіла і шийки і знаходиться посередині між сечовим міхуром і прямою кишкою. У нормі тіло матки дещо нахилене вперед  і утворює з шийкою тупий кут.Загин матки  є однією з форм неправильного положення статевих органів, при якому тіло матки відхилене.

   Типи розташування матки:

Anteversio - тіло матки звернено допереду. Це нормальне розташування матки. Lateroversio - тіло матки звернено до бічної стінки тазу.
Retroversio - тіло матки звернено дозаду.
  Розміщення шийки по відношенню до тіла матки:

Anteflexio (антефлексіо) - перегин матки допереду- до сечового міхура - і є типовим положенням.


Retroflexio (ретрофлексіо) - перегин матки дозаду.У багатьох випадках є анатомічною нормою.


Lаteroflexio - перегин до бічної стінки таза.

  Причини загину матки:
  • розслаблення зв'язового апарату матки і м'язів тазового дна;
  • аборти, які спричинили  запалення;
  • інфекційні захворювання та запальні процеси матки і придатків;
  • ендометріоз;
  • пухлини матки;
  • особливості конституції.
   Сприяють розвитку загину і хронічні закрепи, а також затримка сечовипускання.

  ФАКТ: загин матки часто сприяє мимовільним викидням і непліддю.

  Симптоми
  Загин матки рідко супроводжується вираженими симптомами. Швидше суб'єктивні відчуття можуть виникати через причини, що викликали загин (ендометріоз, міома, запалення) -а саме: болі внизу живота, в попереку, нерегулярні, хворобливі і тривалі менструації, болі при статевому контакті, закрепи. Неприємні відчуття в перерахованих випадках можуть бути викликані появою на тлі захворювань злукового процесу ( тобто злук), який спричиняє малорухомість матки.
 Взагалі з таким діагнозом жінки часто вагітніють і благополучно народжують, але все ж нерідко цей факт служить перешкодою в зачатті, а якщо присутній сильний перегин матки ( гіперантефлексіо), то утруднюється проникнення сперматозоїдів в порожнину матки та маткових труб, внаслідок чого запліднення не відбувається.
  В дуже рідких випадках  вагітність  не вдається зберегти не зважаючи на вдалу спробу зачаття.

  ВАЖЛИВО ЗНАТИ: завагітніти в такому випадку допомагають і спеціальні пози для зачаття. При загині матки часто використовують колінно-ліктьову, а після неї полежати на животі, а комусь допомагає підняти ноги в позу "берізка". Для використання правильної і потрібної для конкретної пари пози, необхідно точно знати тип розташування матки.

  ФАКТ: для певного числа жінок загин матки може являти собою і варіант норми.

  Лікування
Діагноз «загин матки» встановлюють на підставі даних гінекологічного дослідження, при ультразвуковому дослідженні. Лікування полягає в усуненні причин, що призвели до загину матки, або супутніх йому. Лікують загин матки в тих випадках, коли це приносить больові відчуття жінці чи є перешкодою в зачатті дітей.
 Методами лікування можуть бути: гінекологічний масаж, грязелікування, фізіотерапія. До оперативних методів вдаються в окремих випадках.
 Після пологів у тих жінок, яким ставили діагноз ретрофлексия, матка може зайняти правильне положення. При ретельному дотриманні всіх приписів лікаря загин матки вдається усунути і відновити репродуктивну функцію.

Наверх