Приватна жіноча консультація

Довідник: Захворювання

Виділення після місячних

Нормальна мікрофлора статевих органів- це  прозорі виділення без запаху, які не викликають подразнення піхви. Їх кількість і якість коливається в залежності від фази менструального циклу. Відразу після місячних,в нормі, виділення незначні, прозорі та не мають запаху. В середині циклу вони стають більш рясними і в'язкими. В міру наближення наступної менструації виділення біліють, набувають несильного кислуватого запаху, стають густими. Кількість крові, яка виділяється з місячними, дорівнює приблизно 100-150 мл. (внормі червоного кольору, без попередніх і наступних виділень, що мажуть)
 В кінці місячних підвищується згортання крові, кров виділяється повільніше, встигає згорнутися, у зв'язку з цим виділення і згустки крові мають більш темний колір, можуть бути коричневими. Якщо вони не мають запаху - це норма. Якщо з'являється запах, то треба здати мазок та ПЛР аналізи на визначення  хламідій, гарднерели, мікоплазми та уреаплазми, герпес, цитомегаловірус.

 При появі виділень через кілька днів після місячних або якщо місячні тривають понад 7 днів необхідно зробити тест на вагітність, щоб виключити позаматкову вагітність, мимовільний викидень або завмерлу вагітність та доповнити обстеження за допомогою ультразвукового дослідження органів малого тазу. У рідких випадках  виділення після місячних або до них теж можна розглядати як варіант норми. Так коричневі виділення можуть з'являтися в перші місяці прийому гормональних контрацептивів. Але от якщо таке явище триває  3-ій місяць і довше, значить, препарат не підходить.

Про що свідчать виділення?
В основному завжди про відхилення від норми та потребують як мінімум розібратись в причині їх появи. Обовязково необхідна консультація та огляд спеціаліста з ретельним обстеженням, яке порадиить лікар.


Виділення коричневого кольору
 До коричневих виділень після місячних або в інший період циклу потрібно поставитися дуже уважно! Коричневий відтінок рідини явно говорить про сукровичні або кров'янисті доповнення в слизі. А це в свою чергу може свідчити про певні відхилення від норми. До них відносяться ендометрит, ендометріоз, гіперплазія ендометрію, міома матки, поліп, відшарування плідного яйця, позаматкова вагітність.

Виділення великими згустками під час місячних
 Загин шийки матки, порушення згортання крові - схильність до тромбоутворення, гіповітаміноз вітамінів групи В, патологічний процес в матці (поліп, ендометріоз, міома). Також подібні виділення бувають, якщо жінка користується внутрішньоматковим контрацептивом та приєднується запальний процес- часто на фоні ІПСШ ( інфекцій, що передаються статевим шляхом-  тіж хламідіоз, мікоуреаплазмоз, гарднерельоз, трихомоніаз та інші)

Рідкі водянисті виділення бруднуватого кольору
 Такі виділення після місячних чи перед ними можуть свідчити про хронічний ендометрит, хронічний ендоцервіцит. Виділення білого кольору Виділення білого кольору свідчать про виникнення інфекції або запального процесу.

Слизові виділення білого кольору або прозорі з білими прожилками
 Такі виділення в кінці циклу або перед менструацією є свідченням наявності ерозії шийки матки або  цервіциту (запалення каналу шийки матки).

Виділення білого кольору з кислим запахом
 Такі виділення називають "молочницею"  або кандидозом. Супутні симптоми: свербіж, дискомфорт в області статевих органів. Але цих ознак може й не бути.( носійство протікає без виражених клінічних ознак)

Білі, зеленуваті або сіруваті виділення
 Гарднерельоз (синоніми захворювання: дизбіоз, дизбактеріоз піхви або бактеріальний вагіноз). Для цього захворювання характерні пастоподібні виділення , зазвичай у поєднанні з рибним запахом.

Жовті, жовто-зелені виділення з піхви
 Характерні для бактеріальної інфекції.

Пінисті виділення з піхви
 Такі виділення характерні для гострої стадії трихомоніазу, з часом симптоми можуть вщухнути, але інфекція залишиться. Діагноз ставиться на підставі мазка.

Рожеві, як розбавлена ​​кров виділення
 Сукровиця з неприємним запахом, зазвичай перед місячними і після них говорять про хронічний ендометрит або ендоцервіцит.

Червоні кров'яні виділення
 Можливо у Вас ерозія шийки матки, ендоцервіцит, якщо такі виділення є за кілька днів перед місячними або з′явилисьта повторюються  після статевого контакту. 

Червоні кров'яні виділення при вагітності
 Відшарування плідного яйця або плаценти, загроза викидня або інша причина, яку потрібно встановлювати при огляді.

Червоні кров'яні виділення після статевого контакту
 Мікротріщинки в піхві, що утворилися під час статевого акту, ерозія шийки матки, цервіцит.

Пам'ятайте: Будь які виділення після місячних ( крім прозорих, без запаху і в малій кількості що не призводять до дискомфорту) слід розглядати як патологію. Тому якщо Ви відчули що ця проблема торкнулась саме Вас радимо не відкладаючи, звернутися до лікаря.

Телефонуйте:   067 745 60 05                                                                                                                       

або використовуйте активну панель сайту ЗАПИС НА ПРИЙОМ.

 Читати ще на цю тему:

 • Ендометрит
 • Ендометріоз
 • Ерозія шийки матки
 • Вагітність 
 • Внутрішньоматкова спіраль
 • Викидень 
 • Гарднерельоз
 • Герпес 
 • Дисбактеріоз піхви
 • Коричневі виділення
 • Молочниця 
 • Порушення менструального циклу
 • Приховані інфекції
 • Трихомоніаз
 • Цервіцит

Наверх